گروه‌های آموزشی


 
اقتصاد کشاورزی
اقتصاد کشاورزی

گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه تربیت­ مدرس در سال 1365 با پذیرش اولین دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، مأموریت اصلی خود را در راستای تربیت مدرسان و استادان دانشگاه‌های کشور آغاز نمود و امروزه بسیاری از استادانی که درزمینه‌ی اقتصاد کشاورزی به تحقیق و آموزش می‌پردازند از دانش‌آموختگان این دانشگاه هستند. بنیان‌گذار این رشته در دانشگاه، مرحوم جناب آقای دکتر موسی‌نژاد بوده‌اند. این گروه برای اولین بار در سطح کشور، مقطع دکتری اقتصاد کشاورزی را در سال 1369 راه‌اندازی نمود.

باغبانی
باغبانی

گروه علوم باغبانی دانشکده کشاورزی، دانشگاه تربیت مدرس در سال 1362 با پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد تأسیس گردید و تاکنون بیش از 182 و 44 دانشجو به ترتیب در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی از این گروه فارغ‌التحصیل شده است. پذیرش دانشجوی دکتری از سال 1371 آغاز گردید.

دامپروری
دامپروری

در گروه علوم دامی دانشگاه تربیت مدرس شما مي‌توانيد با تعامل سازنده با اساتيد بزرگوار و استفاده از امكانات و تجهيزات مختلف علمي اعم از كتاب، مجله، آزمايشگاه، مزرعه و... زمينه رشد علمي خود را فراهم آوريد. همچنين اهتمام هیئت‌علمی بر آن است تا با گسترش شعائر اسلامي و ايجاد فضاي فرهنگي مناسب زمينه‌هاي خودسازی معنوي شما فراهم شود.

ژنتیک و به‎نژادی گیاهی
ژنتیک و به‎نژادی گیاهی

این گروه در دانشکده کشاورزی، دانشگاه تربیت مدرس در سال 1365 تأسیس شد و در حال حاضر هفت عضو هیئت‌علمی دارد که از فارغ‌التحصیلان معتبرترین دانشگاه‌های خارج و داخل کشور می‌باشند. این گروه در ابتدا در مقطع کارشناسی ارشد رشته اصلاح نباتات فعالیت خود را شروع کرده و سپس در سال 1380 در مقطع دکتری این رشته فعالیت‌های علمی را توسعه داده است.

سازه‌های آبی
سازه‌های آبی

این بخش یکی از روزآمدترین و توانمندترین بخش‌های مهندسی آب در کشور است که در دو مقطع آموزشی کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت می‌کند. این گروه با داشتن چهار عضو هیئت‌علمی متشکل از یک استاد سه دانشیار و یک استادیار و سه مأمور به تحصیل در دوره دکتری، تاکنون به ترتیب بالغ‌بر 43 فارغ‌التحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری داشته است.

صنایع غذایی
صنایع غذایی

گروه صنایع غذایی از سال 1363 تأسیس شده و تاکنون در مقطع کارشناسی ارشد 123 نفر فارغ‌التحصیل شده است و 34 نفر مشغول به تحصیل می‌باشند. در مقطع دکتری 7 نفر مشغول به تحصیل می‌باشند.