متن کامل خبر


 
اساتید نمونه دانشکده کشاورزی در مراسم هفته آموزش دانشگاه تربیت مدرس معرفی شدند

خلاصه خبر: اساتید نمونه دانشکده کشاورزی در مراسم هفته آموزش دانشگاه تربیت مدرس معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی دانشکده، همزمان با هفته آموزش و بزرگداشت روز معلم و استاد، مراسم تجلیل از سرآمدان آموزش، ۱۷اردیبهشت ماه به صورت مجازی برگزار شد.

در این مراسم آقایان دکتر حمیدرضا حاجی قنبر(عضو هیئت علمی گروه حشره شناسی) و دکتر مجید پدرام(عضو هیئت علمی گروه بیماری شناسی گیاهی) از دانشکده کشاورزی به ترتیب به عنوان"استاد نمونه" و " استاد شایسته تقدیر در سرآمدی آموزش دانشگاه" از دانشکده کشاورزی، انتخاب و معرفی شدند.

گفتنی است در این مراسم آقای دکتر محمد تقی احمدی ،رییس دانشگاه، ضمن گرامیداشت روز معلم و یاد و خاطره شهید استاد مطهری اظهار داشت: اساس توسعه علم و فناوری و پیشرفت کشور و تربیت نیروی انسانی توانا در کشور بر وجود فعالیت معلمان و استادان بنا نهاده شده است. دانشگاه ها در این مقطع مسئولیت بزرگی را بر عهده داشتند و ثابت کردند می توانند ستون و استوانه توسعه و توفیق کشور در عرصه های علم و فناوری، انسان سازی و علوم اخلاق و تدین باشند.

وی با اشاره به نقش مهم اساتید و دانشگاهیان در شرایط حساس کنونی افزود: مصداق مهم این امر در سال جدید در جهت مبارزه با اپیدمی پیچیده و سخت کرونا بود که می دانیم چگونه دانشمندان و استادان کشور در مهار و حل معضلات آن در همه شئون توانستند نقش بزرگی ایفا کنند. بنابراین کشور مدیون دانشگاه و دانشگاهیان است و دانشگاه ها نیز مدیون اساتید و بزرگان علم و دانش و اساتید سخت کوش و دانشمند خواهند بود.

دکتر احمدی تصریح کرد: امسال به دلیل شرایط ایجاد شده بر اثر ویروس کرونا مراسم روز استاد را به صورت مجازی برگزار کردیم و ان شاالله در آینده ای نزدیک با حل این مشکل، مراسم پرشور و افتخاری را با حضور اساتید عزیز برگزار خواهیم کرد.
رییس دانشگاه ضمن تقدیر از زحمات تمامی اساتید دانشگاه یادآور شد: تعدادی از اساتید برتر در مراسم روز استاد معرفی خواهند شد که موتور پیشرفت دانشگاه و باعث افتخار دانشگاه در سال های متمادی بوده اند ولی قطعا اساتید توانمند و اثرگذار دانشگاه منحصر به همین تعداد نخواهند بود و تمامی اساتید ما با سخت کوشی و دلسوزی بسیار در جهت اهداف دانشگاه و اثرگذاری هرچه بهتر و بیشتر تلاش می کنند.
وی خاطر نشان ساخت: وظیفه اساتید آنچنان که در این دوران و در قرن حاضر تشخیص داده شده، تربیت دانشجویانی در زمینه علم و فناوری و البته با اخلاق حسنه دانشگاهی و اسلامی است. دانشجویان در دوران زندگی دانشگاهی از اساتید، نحوه برخورد با مشکلات پیچیده و نحوه حل آن را می آموزند و با کار گروهی و نظم آکادمیک آشنا می شوند و با نگرشی جامع نه تک بعدی به حل مشکلات تخصصی حوزه خود پرداخته و یاد می گیرند در رشته های دیگر با مردم ارتباط داشته و در جامعه اثرگذار باشند.
رییس دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: در کنار این وظیفه بزرگ انسان سازی، اساتید وظیفه دارند در مرزهای علم و دانش قدم بردارند و تحقیقات نوآورانه خود را با دقت و تمرکز در معرض دید و اطلاع دیگران قرار دهند و در کنار این خدمات ، وظیفه ای که اساتید در شرایط فعلی باید به آن بپردازند، کمک به حل مشکلات کشور است.

 

3 خرداد 1399 / تعداد نمایش : 472